کمر درد

3 آمپول کمر درد با تاثیر آنی در تسکین درد و علائم محدودکننده

آمپول برای کمر درد

آمپول کمر درد بسیار موثرتر از داروهای خوراکی است چرا که دارو مستقیما به محل تولید درد وارد می‌‌شود. در حالی که داروهای خوراکی ابتلا باید هضم و سپس به محل درد جذب و فرآیند اثر خود را آغاز کنند. استفاده از روش تزریق دارو برای مشکلات مختلف از دردهای عضلانی گرفته تا مفصلی یا انواع عفونت‌ها خیلی سریع اثر می‌گذارد. به همین دلیل اکثر افرادی که از کمردرد رنج می‌برند، ترجیح می‌دهند برای تسکین درد خود از آمپول استفاده کنند.

اما کدام نوع آمپول و چه نوع تزریقی برای کمردرد شما مناسب است؟ در این مطلب از سایت مدی بازار به معرفی بهترین نمونه آمپول کمر درد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تزریق آمپول کمر درد چه زمانی ضروری است؟

امروز برای تسکین درد کمر آمپول‌های مختلفی تولید شده است که هر کدام اثرات خاص مربوط به خود را دارند. بهترین آمپول برای کمر درد با تسکین درد و رفع اسپاسم یا کمک به روند درمان به بیمار کمک خواهد کرد.

در اغلب موارد پزشکان برای بیمارانی که از دردهای عضلانی یا کشیدگی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر رنج می‌برند، آمپول تجویز می‌کنند. البته در مواردی که درد از کمر به ساق پا کشیده می‌شود یا هنگام بروز علائم زیر تجویز خواهد شد:

 • خم شدن
 • بلند شدن
 • ایستادن طولانی مدت
 • راه رفتن

در ادامه به معرفی انواع آمپول کمر درد و اینکه چه تاثیری روی درد ناحیه کمر دارد و چه نوع آمپولی مناسب درد کدام ناحیه است آشنا خواهیم شد. البته پیش از آن بهتر است بدانیم که آمپول کمر درد با شیوه‌های مختلف تزریق می‌گردد که مواد و داروهای مسکن ضدالتهابی به صورت موضعی و درست به ناحیه آسیب‌دیده، وارد می‌شوند. اما نوع دیگری از تزریق نیز وجود دارد که در مورد آن نیز صحبت خواهیم کرد.

بهترین روش برای تسکین درد کمر

بهترین روش برای تسکین درد کمر استفاده از کمربند پلاتینر اصل آلمان 

با خرید کمربند پلاتینر شما می‌توانید در خانه هر نوع کمردردی که دارید را درمان کنید. زیرا در کمربند platiner از 3 تکنولوژی خاص و پرکاربرد در فیزیوتراپی و پزشکی استفاده شده است. این سه تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس هستند. 

با خرید کمربند پلاتینر و استفاده منظم از این محصول به مزایای زیر دست خواهید یافت:

 • تسکین درد در زمان کوتاه
 • رفع اسپاسم‌هیا عضلانی
 • بهبود دامنه حرکتی مفاصل
 • نرم شدن مفصل سفت و یخ زده
 • بهبود گردش خون و اکسیژن‌رسانی
 • تحریک عضلات به ترمیم و تقویت خود
 • جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات

و 10ها مزیت دیگر که با استفاده منظم از کمربند آلمانی پلاتینر ایجاد می‌شوند.

تزریق عضلانی داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی به عنوان بهترین آمپول‌ کمردرد

تزریق آمپول کمر درد به عنوان تسکین دهنده اغلب در مواردی که درد شدید است اما کمر درد از نوع مزمن نیست کاربرد دارد. در ادامه با چند نمونه از بهترین آمپول های کمر درد آشنا خواهیم شد.

1. کتورولاک بهترین آمپول کمر درد شدید؛ آمپول شیری رنگ برای گرفتگی عضلات

آمپول کمر درد کتورولاک دارویی ضد التهاب غیر استروئیدی است که بیشتر جنبه شل‌کننده عضلانی دارد. زمانی که درد کمر به علت گرفتگی باشد، این آمپول تجویز خواهد شد. به طور کلی استفاده از کتورولاک باعث می‌شود که سیستم ایمنی بدن، مواد شیمیایی تولید کند و این آمپول با جلوگیری از تولید آن، التهاب، درد، قرمزی و تب ناشی از آن را کاهش دهد. در نتیجه این فرآیند روند بهبودی زودتر طی خواهد شد.

باید اشاره کنیم که آمپول کتورولاک یک ضد درد قوی است که مصرف بیش از حد آن عوارضی دارد. به عنوان مثال تزریق بیش از 5 نوبت از این دارو توصیه نمی‌شود.

خود را طی کرده و به زندگی عادی خود بازمی‌گردید. این دارو pg را مهار کرده و به عنوان یک ضدّ درد، به بیمار، تزریق می‌شود. همچنین تزریق این دارو در ستون فقرات و قفسه سینه غیرمجاز است.

2. متوکاربامول بهترین آمپول شل‌کننده عضلات برای تسکین دردهای شدید

آمپول کمر درد متوکاربامول برای درمان درد‌های ناشی از عارضه ‌های اسکلتی عضلانی مورد تایید FDA است. این آمپول یک داروی شل کننده عضلات است که برای رفع اسپاسم کمر و گردن و دیگر عضلات کاربرد دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که متوکاربامول در درجه اول با سرکوب سیستم عصبی با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی از ستون فقرات عمل می‌کند. مزایای این آمپول این است که ظرف مدت ۳۰ دقیقه تاثیر خود را نشان می‌دهد. همچنین به عنوان یک داروی ارزان قیمت با عوارض جانبی و تداخلات کمتر نسبت به شل کننده‌های مشابه خود در دسترس است.

بهترین آمپول برای کمر درد

3. آمپول ضد التهاب کمر پیروکسیکام؛ بهترین آمپول با قیمت مناسب برای دیسک کمر

آمپول کمر درد پیروکسیکام برای تسکین دردهای عضلانی و استخوانی استفاده می‌شود. آمپول پیروکسیکام نباید به صورت وریدی تزریق شود. استفاده از پیروکسیکام به کنترل علائم بیماری کمر درد و التهاب مفاصل کمک می‌کند، اما آن را درمان نمی‌کند.

عوارض جانبی شایعی که می‌تواند با پیروکسیکام رخ دهد، عبارتند از:

 • اسهال
 • سرگیجه
 • سردرد
 • سوزش سر دل
 • وزوز گوش

از دیگر آمپول‌های مناسب برای تسکین کمر درد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آمپول دیکلوفناک
 • پردنیزولون
 • دگزامتازون
 • بتامتازون
 • کورتیزون
 • نفوپام

تا اینجا به معرفی بهترین آمپول‌های رایج برای تسکین کمردرد پرداختیم. حال در این قسمت برخی از مهمترین ویتامین‌ها برای کاهش درد را معرفی خواهیم کرد.

معرفی بهترین و موثرترین ویتامین‌ها در کاهش درد کمر به صورت آمپول

برخی ویتامین‌ها می‌توانند درد کمر را کاهش دهند و آنرا به سلامت مطلوب بازگردانند اسامی آن به شرح زیر است:

 • ویتامین B12
 • ویتامین E
 • ویتامین D
 • ویتامین C

مصرف این ویتامین‌ها به کاهش التهاب، تسریع روند بهبود بیماری و کاهش خطر ابتلا به کمر درد مزمن کمک می‌کنند.

معرفی و بررسی قیمت امپول اپیدورال برای دیسک کمر و دیگر مشکلات در این ناحیه

برای تسکین درد در ناحیه کمر فقط تزریق عضلانی انجام نمی‌شود. چندین نوع دیگر از تزریقات وجود دارد که برای بهبود درد کمر استفاده می‌شود. در ادامه با این نوع تزریقات آشنا خواهیم شد.

1. تزریق استروئید درون فضای اپیدورال و اطراف نخاع برای بهبود درد و آسیب ایجادشده

هنگامی‌ که التهاب در ستون فقرات باعث تحریک و تورم ریشه عصبی شود و کمردرد ایجاد گردد. پزشک یک داروی ضدالتهابی قوی (استروئید) برای کاهش التهاب و درد تجویز می‌کند. تزریق استروئید یا کورتون، نسخه مصنوعی و مشابه با هورمونی‌ست که توسط غدد فوق کلیه تولید می‌شود و تاثیر گذاری سریعی برای بیماران دارد.

در این روش تزریق آمپول کمر درد مستقیما به فضای اپیدورال تزریق می‌شود . ناحیه ایپدورال ناحیه‌ای درست در داخل کانال نخاعی اما خارج از لایه بافت همبند که مایع نخاعی، نخاع و اعصاب نخاعی را در برمی‌گیرد. هدف از این تزریق‌ها رساندن داروهای مسکن و محتویات بهترین آمپول برای درد کمر به‌ طور مستقیم به محل التهاب است.

این روش ممکن است دارای برخی عوارض موقتی باشد. عوارضی همچون خونریزی، افزایش وزن، پرخاشگری یا واکنش آلرژیک به دارو. همچنین بیمارانی که از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند باید با متخصص قلب خود در مورد توقف موقت آن برای این روش صحبت کنند. همچنین ممکن است افراد مبتلا به فشار خون بالا با تزریق اپیدورال استروئید دچار تشدید بیماری زمینه‌ای خود شوند.

2. تزریق آمپول به مفصل ساکروایلیاک برای تسکین درد کمر و بهبود علائم بیمار

 در روش تزریق مفصل ساکروایلیاک یک داروی بی‌حس‌کننده یا ضدالتهابی به‌ عنوان آمپول کمر درد به مفصل ساکروایلیاک تزریق می‌گردد. مفصل ساکروم یکی از بخش‌های ستون فقرات، متشکل از پنج مهره جوش‌خورده است که به لگن متصل می‌شود. این روش درمانی برای تسکین کمردرد ناشی از التهاب یا آسیب در مفصل ساکروایلیاک که در برخی موارد ناشی از بیماری روماتیسمی مناسباست. در این بیماری فرد با نشستن یا ایستادن طولانی‌ مدت درد بیشتری متحمل می‌شود.

3. تزریق درون مفصل فاست برای افرادی که در این ناحیه مشکل دارند

چنانچه منبع درد از مفاصل فاست باشد (جایی که مهره‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند)، ممکن است پزشک تزریق مفصل فاست را توصیه کند. افراد مبتلا به درد مفاصل فاست ممکن است از روشی سود ببرند که در آن یک کورتیکواستروئید به‌عنوان بهترین آمپول برای درد کمر مستقیما به کپسول مفصلی آن‌ها تزریق شود. تسکین درد ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد.

4. نوروتومی فاست روش خاصی برای از کار انداختن عصب

اگر بلوک مفصل فاست نشان دهد که یک مفصل خاص منشاء کمردرد است، روش نوروتومی فاست می‌تواند به رفع آن کمک کند. در این مرحله یک سوزن گرم شده برای برداشتن و از کار انداختن عصبی که منبع درد است، استفاده می‌شود. 

اگر چه عصب معمولا دوباره رشد می‌کند و به همین دلیل امکان بازگشت درد را می‌دهد. اما در حالت کلی با تزریق به روش نوروتومی فاست، کمردرد بیمار برای چندین ماه تا یک سال تسکین می‌یابد. لازم به ذکر است که ویژگی مهم روش نوروتومی فاست این است که برای افراد مبتلا به دیابت، فشار خون بالا، پوکی استخوان و در کل افرادی که نمی‌توانند تزریق ایپیدورال یا استروئیدی داشته باشند مفید است.

5. تزریق نقاط ماشه‌ای به معنی استفاده از آمپول در نقطه دقیق درد است

در روش تزریق نقطه ماشه‌ای، آمپول کمر درد حاوی مقدار کمی بی‌حس‌کننده و گاهی هم همراه با کورتیکواستروئید، مستقیما به نقاطی که هنگام فشار دادن درد دارند، تزریق می‌شود. تزریق نقطه ماشه‌ای برای اسپاسم عضلانی موضعی استفاده می‌شود و خطرات بسیار کمی دارند. چرا که این سوزن‌ها برای رسیدن به ستون فقرات در نظر گرفته نشده‌اند.

6. تزریق دارو​ی کاشته شده به عنوان بهترین آمپول برای کمر درد

این درمان که تزریق داروی داخل نخاعی نیز نامیده می‌شود. شامل کاشت پمپی در بدن برای رساندن دوز منظم و از پیش تعیین‌شده محتویات بهترین آمپول برای درد کمر، از طریق یک لوله در ناحیه دردناک ستون فقرات است.

7. اوزون تراپی کمر هم یک نمونه از بهترین آمپپول برای درد سیاتیک است

اوزون تراپی تکنیکی مبتنی بر تزریق غلظت بالایی از اکسیژن و اوزون است. اوزون تراپی که با هدف افزایش میزان اکسیژن خون افراد از طریق ورود اوزون به بدن است تزریق می‌گردد‌.

اوزون تراپی یک روش فناورانه و کمتر تهاجمی است که می‌تواند التهاب کمر را کاهش داده و موجب ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده شود. اوزون تراپی که به صورت سرپایی بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی در مطب و به کمک دستگاه اولتراسوند انجام می‌گیرد، هیچ گونه عوارضی ندارد. به همین لحاظ بهترین آمپول برای کمر درد بارداری هم محسوب می‌گردد و عوارض آن نیز نسبت به سایر تزریق‌ها کمتر است.

خلاصه این مطلب در زمینه آمپول کمر‌درد

آمپول کمر درد از جمله داروهای سریع‌الاثر و سودمند است، به همین‌جهت پزشکان آمپول‌های مسکن، ویتامین، شل‌کننده یا کورتون را تجویز می‌کنند. در این مقاله به معرفی انواع آمپول کمر درد به صورت تزریق استروئیدی در اطراف نخاع، مفصل فاست، نوروتومی و نقاط ماشه‌ای پرداختیم. همچنین آمپول‌های ضد التهاب غیر استروئیدی و ویتامین‌ها را به صورت آمپول کمر درد معرفی کردیم. سپاس که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

سوالات متداول در زمینه آمپول کمر درد

1. مدت زمان تزریق اپیدورال کمری چقدر است؟

مدت زمان تسکین درد متغیر است. با این حال به عنوان یک قاعده کلی بیمار می‌تواند انتظار داشته باشد که تسکین درد بین یک تا سه ماه طول بکشد. در برخی بیماران، تسکین درد ممکن است تا 12 ماه یا حتی بیشتر طول بکشد.

2. آمپول تریامسینولون برای کمر درد به عنوان یک کورتون موثر است؟

آمپول تریامسینولون یک کورتون با اثر طولانی مدت است که امکان دارد قدرت دفاعی بدن را کاهش دهد.

3. آمپول شیری رنگ برای کمر درد چیست؟

برخی افراد آمپول دیکلوفناک را با نام آمپول شیری رنگ کمر درد می‌شناسند. تاثیر آمپول دیکلوفناک بر کمر بسیار عالی و سریع است.

4. آمپول پردنیزولون چگونه به کاهش درد کمر کمک می‌کند؟

آمپول پردنیزولون برای کمر درد برای افرادی که قادر به ترشح این هورمون در بدن خود نیستند کاربرد دارد.

5. بهترین آمپول برای درد سیاتیک کدام است؟

آمپول‌های ضدالتهاب چه استروئیدی چه غیر استروئید برای درد سیاتیک مفید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *