دسته‌بندی نشده

با دموکرافت عمر جوش‌ها رو کوتاه کن؛ جنبش‌های زیر پوستی نورها و یون ها

خرید دستگاه دموکرافت

دموکرافت و زیبایی چه رابطه‌ای دارند؟ پوست نه تنها بزرگترین عضو بدن است، بلکه نقش روانی آن را نمی‌توان نادیده گرفت. افزایش سن، تروما و بیماری‌های متابولیک مزمن، از جمله دیابت، اغلب منجر به تغییر در رنگ پوست، بافت‌ها و عملکرد می‌شود. در این میان جوش‌های صورت از مواردی است که بسیاری از نوجوانان و جوانان را در آغازین سنسن بلوغ درگیر می کند. نا گفته پیداست که زیبایی را می توان یکی از خط قرمزهای نوجوانان و جوانان دانست و با ظاهر شدن جوش، بی توجه به منشاء آن در پی برطرف کردن آن خواهند بود. امروزه روش های گوناگونی برای برطرف کردن جوش وجود درد. اما پوست عضو حساسی است که باید درزمینه به کارگیری شیوه معالجه باید حساسیت خاصی به خرج داد. در این مقاله از سایت مدی بازار درباره تازه ترین تولید تکنولوژی برای رفع آسان جوش یعنی دستگاه دموکرافت سخن میگوییم.

انواع جوش‌ها؛ مهمان های ناخوانده روی صورتتان چه می‌کنند؟

جوش ها را به عنوان شایع ترین عارضه ای می دانند که روی پوست صورت ظاهر می شوند. این جوش ها اما انواع گوناگونی دارند و زمان بروزشان نیز متفاوت است. برخی خیلی زود میهمان صورت نوجوانان می شوند و برخی دیگر نیز در جوانی خودشان را به ما نشان می دهند. در این مجال به معرفی انواع جوش ها می پردازیم:

جوش های التهابی

این جوش ها حاصل انباشته شدن سلول های مرده و چربی ها در نقاط مختلف صورت است.

جوش های غیر التهابی

انواع

دلیل ایجاد

شکل ظاهری

سر سفید

انباشته شدن سلول مرده

جوش سفید

سرسیاه

انباشته شدن سلول مرده

جوش سیاه

پاپول

دیواره اطراف منافذ صورت شکسته می شود

اطراف جوش صورتی رنگ

کیست

عفونت

برجستگی ها و فرورفتگی های بسیار عمیق

ندول

تخریب نقاطی از صورت با یک عارضه

جوش صورت عمقی

پاسچول

دیواره اطراف منافذ صورت با عوامل عفونی شکسته می شود

این جوش ها پر از چرک است

با خرید دستگاه دموکرافت، انواع جوش‌های سر سیاه، سر سفید، پاپول و پاسچول به طور قطعی درمان می‌شوند، اما جوش‌های ندول و کیست‌ها در حوزه درمانی دموکرافت تعریف نشده است.

دموکرافت؛ ابزاری برای زیبایی همیشگی

وقتی با دستگاه هایی مانند دموکرافت مواجه می شوید در خواهید یافت که چرا باید نقش بی مانند علم و فناوری را در درمان بیماری ها به ویژه در زمینه زیبایی پذیرفت و به جای درمان های قدیمی از آن استفاده کرد. در ساخت دستگاه دموکرافت از دو تکنولوژی استفاده شده است که این تکنولوژی ها در درمان قطعی جوش صورت نقش موثری ایفا می کنند. این تکنولوژی ها شامل blue light و red light و استفاده از امواج یونی است که در ادامه با آن آشنا می شویم.

وقتی نورها صورتتان را درخشان می کنند

نور درمانی LED یک روش درمانی و مراقبت از پوست با استفاده از طول موج‌های مختلف نور از جمله قرمز، آبی و مادون قرمز است. این روش در ابتدا توسط ناسا برای آزمایش‌های رشد گیاهان ساخته شد. اما دانشمندان بعدا متوجه شدند که ‌این درمان در بهبود زخم و ترمیم استخوان و عضله کاربرد دارد. نور درمانی LED حاوی اشعه ماوراء بنفش مانند خورشید نیست و دستگاه‌های دارای آن از طول موج ایمن نور بهره می‌برد.

طول موج‌های مختلف نور اثرات متفاوتی بر سلول‌های بدن دارند. در ترکیب این طول موج‌ها، نتایج قدرتمندی برای رژیم مراقبت از پوست شما ایجاد شده است.

هم نوایی نورهای قرمز و آبی برای شادابی پوست

استفاده از نور درمانی با blue light و red light یکی از تکنیک‌های جدیدی درمان مشکلات پوستی و متدهای مراقبتی است. خوبی این نوع نورها این است که از آن‌ها می‌توان در دستگاه‌های مراقبتی و درمانی پوست در خانه استفاده کرد. نور درمانی LED یک روش درمانی و مراقبت از پوست با استفاده از طول موج‌های مختلف نور از جمله قرمز، آبی و مادون قرمز است.

 این روش در ابتدا توسط ناسا برای آزمایش‌های رشد گیاهان ساخته شد. اما دانشمندان بعدا متوجه شدند که ‌این درمان در بهبود زخم و ترمیم استخوان و عضله کاربرد دارد. نور درمانی LED حاوی اشعه ماوراء بنفش مانند خورشید نیست و دستگاه‌های دارای آن از طول موج ایمن نور بهره می‌برد. طول موج‌های مختلف نور اثرات متفاوتی بر سلول‌های بدن دارند. در ترکیب این طول موج‌ها، نتایج قدرتمندی برای رژیم مراقبت از پوست شما ایجاد شده است.

blue light؛ آبی روی جوش های داغ

درمان با blue light چندین کاربرد درمانی دارد. متخصصان پوست از blue light برای درمان و پیشگیری از جوش و کاهش التهاب استفاده می‌کنند. به طوری که در چندین مطالعه انجام شده به ‌این نتیجه رسیده‌اند که 100 درصد شرکت کنندگان یک تحقیق به نتیجه دلخواه رسیدند و نمره 8 از 10 میانگین به دست آمده بود.

یکی از این طول موج‌ها، طول موج آبی رنگ است. درمان با blue light به پاکسازی آکنه و درمان آسیب‌های ناشی از نور خورشید و سرطان‌های پوست غیر ملانوما کمک می‌کند.

ابزارهای نور درمانی خانگی این طول موج‌ها را با ریزتراشه‌های LED پرقدرت ایجاد می‌کنند. این دستگاه‌ها همچنین طول موج‌های نور مضر و غیرمولد مانند اشعه UV موجود در نور خورشید را حذف می‌کنند و تنها طول موج‌های نور ایمن را ارائه می‌دهند که ‌این طول موج در دستگاه دموکرافت 415 نانومتر است.

درمان آکنه با blue light و اثر آن بر جوش های صورت

در درمان با blue light از نور برای بهبود آکنه و سایر نواقص پوستی استفاده می‌شود. از آنجایی که ‌این نور به عمق خاصی از پوست می‌رسد، باعث درمان روی پوست و قسمتی از زیر سطح پوست خواهد شد. دانشمندان ثابت کرده‌اند که blue light به خوبی روند از بین رفتن تدریجی جوش آکنه را مدیریت می‌کنند؛ زیرا اشعه‌ها، باکتری P. acnes را از بین می‌برند. این blue light همچنین ممکن است التهاب کراتینوسیت‌ها (keratinocytes)، سلول‌های رایج در لایه بیرونی پوست را کاهش دهند.

نکته جالب توجه این است که blue light قابلیت نفوذ به بخش درم (dermis) پوست را دارد. درم، دومین لایه از پوست است که وظیفه تولید عرق و چربی، ایجاد حس لامسه، گردش خون و رشد مو را بر عهده دارد. در این قسمت پوست است که جوش‎‌های مختلف ایجاد می‌شوند.

از blue light برای درمان چه موارد پوستی استفاده می‌شود؟

درمان با blue light چندین کاربرد درمانی دارد. متخصصان پوست ممکن است از blue light برای درمان و پیشگیری از آکنه، کاهش التهاب و به حداقل رساندن تغییر رنگ پوست استفاده کنند. به طوری که در چندین مطالعه انجام شده به ‌این نتیجه رسیده‌اند که 100 درصد شرکت کنندگان در 3 تا 4 زمینه پوستی پیشرفت‌های زیر را داشته‌‌اند:

  • بهبود رنگ پوست
  • کاهش منافذ
  • بهبود بافت پوست
  • بهبود وضعیت کلی پوست

blue light باعث می‌شود که غدد چربی، چربی کمتری تولید کنند، پوست را پاک کنند و سایر علائم آکنه مانند قرمزی و التهاب را کاهش دهند. این روش درمانی بهترین عملکرد را روی آکنه‌های معمولی دارد و از آن می‌توان برای کاهش یا بهبود علائم بیماری‌های پوستی مانند قرمزی و التهاب استفاده کرد.

red light؛ آژیر خطر برای جوش های صورت

red light درمانی تکنیکی است که در آن از طول موج‌های سطح پایین برای اصلاح سطح پوست استفاده شده است. از این تکنیک برای درمان سایر شرایط پزشکی نیز استفاده می‌شود که در مطالعات بسیاری اثربخشی آن ثابت شده است.

به طور کلی استفاده از red light باعث تحریک سلول‌ها به ترمیم زخم، افزایش گردش خون و به حداقل رساندن جای زخم‌ها خواهد شد. دانشمندان بر این باورند که درمان با red light با تقویت میتوکندری در سلول‌های بدن کار می‌کند. میتوکندری مسئول تولید انرژی لازم برای عملکرد و بقای سلول است. بیشتر انرژی ساخته شده توسط میتوکندری در مولکولی به نام آدنوزین تری فسفات (ATP) قرار دارد که به بدن در ذخیره و استفاده از انرژی کمک می‌کند. با تامین انرژی بیشتر از طریق نور درمانی، سلول‌ها به طور موثرتری برای ترمیم پوست، کلاژن سازی و تقویت جوانسازی پوست یا تقویت تولید سلول‌های جدید کار می‌کنند.

گستره فعالیت نور قرمز و مرزهای نفوذ نور آبی

تفاوت blue light و قرمز در طول موج آن‌ها است و به همین دلیل اثرات متفاوتی روی پوست ایجاد می‌کنند. به طور کلی نورهای با طول موج کوتاه‌تر به قسمت‌های عمیق‌تر بدن نفوذ می‌کنند. با این اوصاف red light نسبت به blue light کمتر به عمق پوست نفوذ می‌کند به همین دلیل باعث تحریک کلاژن و کاهش التهاب پوست خواهد شد. در حالی که blue light بیشتر به عمق پوست نفوذ می‌کند و به درمان بیماری‌های پوستی مانند آکنه، نفوذ به منافذ و از بین بردن باکتری‌ها کمک می‌کند. در عین حال نور مادون قرمز عمیقا به عضلات نفوذ می‌کند تا در کاهش درد و سفتی نقش ایفا کند.

برخی از شرایطی که red light و آبی با هم می‌توانند درمان کنند: آکنه، التهاب، علائم پیری از جمله لکه‌ها و چین و چروک ناشی از افزایش سن، سلامت دهان و سایر بیماری‌های پوستی ناشی از التهاب است.

یون درمانی؛ تکاپوهای زیر پوستی مثبت و منفی

قبل از استفاده از امواج یونی، بهتر است بدانید پوست ما در برابر نفوذ عناصر مضر مانند باکتری­ها، ویروس‌ها و اشعه ماوراء بنفش نقش مهمی ‌ایفا می‌کنند. در حالی که لایه اپیدرمی ‌یک مانع موثر است، اما گاهی جذب مواد مفید و غنی را برای پوست دشوار می‌کنند.

اینجاست که امواج یونی نقش موثر خود را ایفا خواهد کرد. یونی درمانی را می‌توان یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های کشف شده برای درمان انواع اکنه پوستی معرفی کرد.

یون‌ها ترکیباتی دارای بار الکتریکی مثبت یا منفی هستند. همه مواد از یون‌ها تشکیل شده‌‌اند . به ‌این معنی که آن‌ها در همه جا هستند، از جمله در مو و پوست شما. هنگامی‌که یک دستگاه یونی با این مولکول‌ها تماس پیدا می‌کند، واکنش و پاسخی را ایجاد می‌کند که بسته به نوع انرژی آزاد شده متفاوت است. توجه به‌این نکته مهم است که دستگاه‌های خانگی بسته به هدف، یون مثبت یا منفی را ارائه می‌دهند.

یون‌های مثبت معمولا برای پاکسازی عمیق استفاده می‌شوند. هنگامی‌که تولید می‌شوند، ناخالصی‌های دارای بار منفی را در منافذ زیر لایه سطحی پوست جذب می‌کنند. این واکنش ساختارهای اطراف مولکول‌ها را نرم می‌کند و فشار الکترواستاتیکی ایجاد خواهد کرد.

فناوری یون منفی با یون‌های مثبت روی پوست پیوند می‌خورد تا رطوبت را بازیابی کند و جذب مواد مغذی را افزایش دهد. به همین دلیل است که اغلب استفاده از یون درمانی منفی همراه با کرم‌ها و سرم‌های صورت توصیه می‌شود. افزون براین تکانه‌های حاصل از برخورد یون‌ها با پوست اجازه نمی‌دهد که سلول‌های مرده در یک محل جمع شوند و سبب ایجاد جوش‌های گوناگون شوند.

فواید یون‌های منفی برای پوست صورت چیست؟

طرفداران یونیزاسیون منفی به ویژه در مورد مزایای سلامت روانی متدهای فراوانی ارائه می‌دهند. سال‌ها تحقیق در مورد آثار مثبت یون‌های منفی این نتایج را پیش رو قرار داده است که این تکنولوژی باعث فعالیت ضد میکروبی باکتری‌ها در پوست می‌شوند.

مراقبت‌های قبل و بعد از استفاده از دموکرافت که باید بدانید

توصیه می‌شود قبل از استفاده از دموکرافت پوست خود را تمیز کنید تا هیچ کرم آرایشی یا کرم‌های روز روی صورتتان باقی نماند. برای تاثیرگذاری بیشتر این دستگاه را سه بار در روز و هر بار به مدت 10 دقیقه در هر قسمت صورت استفاده کنید.

از دلیل استفاده از دستگاه دموکرافت برای درمان قطعی جوش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افرادی که از صابون‌ها و شوینده‌های مختلف ضد جوش استفاده کرده‌اند و نتیجه‌ای نگرفته‌اند.
  • افرادی که از لوسیون‌ها و کرم‌های ضد جوش استفاده کرده‌اند و از اثرگذاری آن راضی نبوده‌اند و دوباره جوش زده‌اند.
  • افرادی که حوصله استفاده از شوینده‌های پوستی مختلف و داروهای ترکیبی را ندارند.
  • افرادی که به دنبال روش‌های سریع‌تر بریا درمان جوش‌های خود هستند.

به ‌این ترتیب بهترین راه بدون عوارض استفاده از دستگاه دموکرافت است. این دستگاه با تکنولوژی‌های بلو لایت و الکترواستاتیک به خوبی جوش‌ها را از بین می‌برد و پوست را در مقابل تشکیل دوباره جوش بیمه خواهد کرد.

نحوه استفاده از دستگاه دموکرافت چگونه است؟ آسان یا پردردسر؟

برای استفاده از دموکرافت به اقدامات خاص و پیچیده‌ای نیاز ندارید. کافی است که صورت خود را بشویید و آن را خشک کنید. سپس دستگاه را به برق متصل کنید و بعد از روش شدن آن را روی پوست خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که برای اثرگذاری بهتر دستگاه روی پوست و آکنه‌ها، دموکرافت را 10 دقیقه در یک قسمت قرار دهید. در این زمان سعی کنید دست خود را تکان ندهید. بعد از 10 دقیقه دموکرافت را به قسمت دیگر صورت نزدیک کنید.

برای اثرگذاری بهتر باید دموکرافت را در 3 قسمت صورت هر کدام 10 دقیقه نگه دارید.

استفاده از دستگاه دموکرافت؛ موارد منع مصرف چیست؟

با توجه به‌اینکه‌این دستگاه عارضه خاصی ندارد موارد منع مصرف خاصی برای آن گزارش نشده است. اما افرادی که شرایط زیر را دارند بهتر است پیش از استفاده با پزشک مشورت نمایند:

  • زخم‌ها و سوختگی‌های شدید پوستی

چه مدت طول می‌کشد تا درمان با blue light عمل کند؟

یکی از سریع‌ترین نتایج درمان آکنه، درمان غیر تهاجمی دمو کرافت است. پس از تنها چند روز، بسیاری از افراد آکنه کمتری را گزارش می‌کنند. دستگاه‌های کوچک و دستی دموکرافت فرد را قادر می‌سازد تا مناطق مستعد آکنه را دقیقا درمان کند.

ما پیشنهاد می‌کنیم برای نظارت بر پیشرفت خود عکس‌های قبل و بعد از آن بگیرید. برای به حداکثر رساندن نتایج، از دستگاه خود در یک ناحیه درمانی به مدت 10 دقیقه استفاده کنید و آن را ثابت نگه دارید. پس از 10 دقیقه، می‌توانید به نقطه بعدی بروید.

چگونگی خرید دموکرافت؛ با خیال آسوده خرید کنید

برای راحتی خرید دموکرافت شرکت واردکننده فروش این محصول را به صورت اینترنتی در نظر گرفته است. شما برای خرید دموکرافت به راحتی به سایت فروشگاهی مدی بازار مراجعه کنید و محصول را سفارش دهید.لازم به ذکر است که برای راحت بودن خیال خریداران عزیز، پرداخت به صورت درب منزل است و هیچ هزینه ارسالی از مشتری دریافت نمی‌شود.

درمان جوش ها با روشی ایمن و موثر نسبت به دیگر روش‌های ضد جوش

گاهی اوقات در صورت استفاده طولانی مدت، بدن در برابر برخی از داروهای آکنه‌ایمن می‌شود. هنگامی‌که استفاده از دموکرافت در کنار یک لوسیون موثر درمان آکنه استفاده شود، استفاده منظم از فرکانس استاندارد و موثر این دستگاه، پوست شما را در مقابل بازگشت آکنه‌ها بیمه می‌کند و دیگری نیازی به درمان‌های گران قیمت زیبایی نخواهید داشت. فرکانس بالا به آرامی‌پوست را از باکتری‌های مولد آکنه و سموم ناخواسته پاک می‌کند و در عین حال پوست را نسبت به لوسیون‌ها، کرم‌ها و سایر محصولات درمان آکنه پذیراتر می‌کند.

پرسش های پر تکرار در زمینه دستگاه دموکرافت

1. برای چه نوع چه جوش‌هایی می‌توان از دموکرافت استفاده کرد؟

 با دستگاه دموکرافت، انواع جوش‌های سر سیاه، سر سفید، پاپول و پاسچول به طور قطعی درمان می‌شوند، اما جوش‌های ندول و کیست‌ها در حوزه درمانی دموکرافت تعریف نشده است.

2. آیا استفاده از دموکرافت عوارضی هم دارد؟

تا کنون هیچ کدام از گروه‌های سنی گزارشی از عوارض احتمالی این دستگاه ارائه نداده‌اند. تنها مورد منع مصرف، برای افرادی است که زخم و آثار ناشی ازسوختگی روی صورت دارند. به جز این موارد، استفاده از آن برای همه گروه‌های سنی منعی ندارد.

3. برای تاثیر‌گذاری بیشتر دموکرافت توجه به چه نکاتی الزامی است؟

لازم است هنگام استفاده از دستگاه دموکرافت، هیچ آرایشی روی صورتتان نباشد تا روند درمان جوش‌ها به بهترین شکل انجام شود. پس پیش از استفاده در هر نوبت، پوست صورتتان را کاملا بشویید و خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *