زانو درد

بهترین قرص برای ساییدگی زانو؛ معرفی قرص‌های مسکن و ترمیم کننده

انواع مختلفی از قرص مسکن و مکمل‌ها برای درمان ساییدگی زانو

بهترین قرص برای ساییدگی زانو، عنوانی است که همه روزه افراد در صفحات مجازی و مجلات پزشکی به دنبال آن هستند. تعداد زیادی از افراد دچار ساییدگی زانو هستند. در اکثر موارد این عارضه به دنبال آرتروز، فرسایش غضروف انتهای زانو به وجود می‌آید. معمولا داروهای مسکن از قبیل استامینوفن یا داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب مانند ایبوپروفن اولین انتخاب برای تسکین درد ساییدگی زانو است. انواع مختلفی از مکمل‌های ویتامینه و قرص غضروف ساز زانو نیز وجود دارد که به درمان ساییدگی زانو کمک می‌کنند. اگر شما هم به ساییدگی زانو دچار شده‌اید و به دنبال بهترین قرص برای ساییدگی زانو می‌گردید بهتر است اسامی این قرص‌ها را از زبان مدی بازار بشنوید.

ساییدگی زانو چیست؟

آرتروز یا ساییدگی زانو یک بیماری دژنراتیو مفصلی است که غضروف انتهای استخوان زانو را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در افراد مبتلا به آرتروز و ساییدگی مفصل زانو (OA)، غضروف انتهای استخوان، دچار فرسایش می‌شود که این امر منجر به رشد بیش از حد استخوان زیرین می‌گردد. به مرور زمان این غضروف سفت و خشک شده و نهایتاً تجزیه و تخریب می‌شود. ساییدگی زانو شروعی آهسته دارد و معمولا با احساس درد خفیف در این ناحیه آغاز می‌شود.

بهترین قرص برای ساییدگی زانو را چگونه انتخاب کنیم؟

داروی مناسب شما بسته به شدت و علت عارضه دارد| مدی بازار

انواع مختلفی از قرص برای ساییدگی زانو تولید شده ‌است. بعضی از این داروها با نسخه و برخی دیگر بدون نسخه تهیه می‌شوند. اولین چیزی که باید قبل‌ از مصرف قرص‌های ساییدگی زانو بدانید این است که داروی مناسب برای شما بستگی به شدت و علت درد زانو دارد.

در اغلب موارد زانو درد به آرامی شروع می‌شود. به طور کلی از عواملی که بیشتر بر ایجاد زانودرد اثر دارند می‌توان به افزایش سن، اضافه وزن و فعالیت‌های سنگین اشاره کرد. همچنین ژنتیک و آسیب‌دیدگی مفصلی نیز باعث پیشرفت ساییدگی مفاصل خواهند شد. پس درمان به موقع ساییدگی زانو به دلیل درد و سایر عوارضی که این بیماری برای فرد مبتلا ایجاد می‌کند، بسیار حائز اهمیت است.

معرفی بهترین قرص برای ساییدگی زانو

چندین گزینه دارویی برای درمان ساییدگی زانو در دسترس است، از جمله داروهای بدون نسخه، گزینه‌های تجویزی و قرص‌های غضروف ساز. دارویی که فرد برای درمان زانو درد مصرف می‌کند به علت و شدت درد بستگی دارد.

در صورتی که از درمان دارویی و دیگر روش‌های درمان ساییدگی زانو نتیجه مطلوبی نگرفته‌اید، می‌توانید از زانوبند زاپیامکس استفاده کنید. زاپیامکس زانوبندی درمانیست که ب وسیله فناوری uic به جنگ با زانو درد می‌پردازد. قیمت زانوبند زاپیامکس در مقایسه با فیزیوتراپی و جراحی بسیار کم‌ تر بوده و می‌تواند جایگزین این روش‌های پر هزینه و زمان بر شود.

در ادامه بهترین قرص برای ساییدگی زانو را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی؛ بهترین قرص برای ساییدگی زانو

معمولا برای دردهای خفیف تا متوسط زانو از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده می‌کنند. این داروها با تسکین التهاب موجود در زانو، به مدیریت درد و تورم در این ناحیه کمک خواهند کرد. داروهای ضد التهاب در واقع از تولید برخی مواد شیمیایی بدن که موجب التهاب می‌شوند جلوگیری خواهند کرد. به همین دلیل درد بیمار کاهش می‌یابد. از داروهای ضد التهابی مناسب به عنوان بهترین قرص برای ساییدگی زانو می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ناپروکسن سدیم
 • ادویل
 • قرصMotrin
 • ایبوپروفن
 • دیکلوفناک

مصرف این داروهای ضد التهابی بیش از حد مجاز باعث بروز عوارض جانبی مانند افزایش سکته قلبی و مغزی و زخم معده خواهند شد.

۲. قرص استامینوفن؛ بهترین قرص برای کنترل درد ناشی از ساییدگی زانو

قرص استامینوفن خواص ضد التهابی و تسکین درد دارد که می‌تواند به عنوان بی‌ضررترین مسکن درمان درد خفیف تا متوسط هر اندام دیگری بر کاهش درد ساییدگی زانو نیز موثر باشد. با اینکه استامینوفن عوارض زیادی به دنبال ندارد، اما مصرف نامناسب و بیش از حد این قرص برای زانو درد، باعث آسیب‌های کبدی و کلیوی می‌شود.

۳. داروهای تجویزی؛ بهترین قرص برای ساییدگی زانو

چندین گزینه دارویی شامل قرص غضروف و مسکن

در برخی از موارد دردهای زانو شدید بود‌ه و نیاز به قرص و داروهای قوی‌تری دارد که حتما باید پزشک آنها را تجویز کند. معمولا پزشک معالج در ابتدای درمان داروهای NSAID با دوز بالاتر و مهارکننده‌های COX-2 (کوکسیب‌ها) را تجویز می‌کند.

نمونه‌هایی از بهترین قرص NSAID‌ تجویز شد‌ه برای دردهای شدید زانو، عبارتند از:

 • ایبوپروفن با دوز بالا
 • ناپروکسن با دوز بالا
 • دیکلوفناک (ولتارن)

نمونه‌هایی از کوکسیب‌ها نیز شامل سلکوکسیب و اتوریکوکسیب هستند. افراد می‌توانند این داروها را به صورت قرص خوراکی مصرف کنند یا به شکل ژل یا کرم موضعی روی زانوی خود بمالند.

۴. قرص غضروف ساز؛ یکی از بهترین داروها برای ساییدگی زانو و ترمیم غضروف

معرفی بهترین مکمل غضروف ساز در کنار هر نوع درمانی که برای مفاصل و استخوان پیشنهاد شود، معمولا استفاده از قرص غضروف‌ساز نیز توسط پزشکان پیشنهاد خواهد شد. یکی از بهترین قرص‌هایی که برای ساییدگی زانو معرفی و تجویز می‌شوند، قرص‌های غضروف سازند. داروهای غضروف ساز روند تحلیل غضروف را کند یا متوقف می‌کنند. فرآیند کم شدن روند تحلیل غضروف از میزان درد کم می‌کند. به همین دلیل پزشکان در صورت تشخیص ساییدگی در زانو برای برخی از بیماران قرص‌های غضروف ساز تجویز می‌کنند. در اینجا شما را با بهترین مکمل غضروف ساز در برندهای مختلف ایرانی و خارجی آشنا خواهیم کرد:

5. قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز؛ بهترین قرص غضروف ساز در درمان ساییدگی زانو

گلوکوزامین، کندروتین، کلاژن و MSM بخش عمده‌ای از مفاصل را تشکیل می‌دهند. این مکمل می‌تواند به ترمیم غضروف‌های بدن کمک کرده و در کنار تقویت سلامت مفاصل، دردهای مفصلی را نیز کاهش دهد.

قرص غضروف ساز فست ران بهترین قرص برای زانو درد این مکمل غضروف ساز به منظور بهبود تحرک زانو، کاهش درد، کاهش التهاب و ورم تجویز شده و برای آرتروز و روماتیسم مفصلی کاربرد دارد.

6. کپسول پیاسیدین اکسپنساینس؛ قرص غضروف ساز زانو

این کپسول به عنوان بهترین مکمل غضروف ساز موجب تحریک سنتز پروتئوگلیکان‌ها و کلاژن شده و ساختار غضروف را بهبود می‌بخشد. در واقع به منظور کاهش درد و التهاب مفصل، کاهش خشکی ناشی از ساییدگی زانو و بهبود فعالیت‌های روزانه تجویز می‌شود. عصاره‌های گیاهی موجود در پیاسکلیدین آووکادو و سویا هستند.

7. گلوکزامینسولفات؛ قرص غضروف بهترین قرص برای زانو درد ناشی از ساییدگی زانو

به منظور کاهش درد، بهبود وضعیت مفصل و تأخیر تخریب مفصل تجویز شده و برای دردهای ناشی از استئوآرتریت یا ساییدگی مفاصل مفید است. بهترین زمان مصرف قرص غضروف ساز را از پزشک معالج خود بپرسید تا بتوانید نتیجه خوبی از مصرف دارو بگیرید. البته نباید فراموش کنید که در کنار مصرف بهترین قرص غضروف ساز آمریکایی نیز باید رژیم غذایی صحیح و علمی را رعایت کنید.

باید بدانید فقط مصرف بهترین قرص برای ساییدگی زانو یا فقط مصرف بهترین میوه برای زانو درد به تنهایی در کنترل عارضه موفقیت آمیز نیست. در این گونه موارد بهترین راهکار برای کاهش پایدار درد بهتر است در کنار انجام درمان به فکر اصلاح سبک زندگی و غذایی خود باشید. در ادامه اشاره‌ای به تغدیه مناسب برای ساییدگی زانو خواهیم داشت.

برای ساییدگی زانو چه بخوریم؟ مواد غذایی و مکمل‌ها می‌تواند در کاهش درد زانو مؤثر باشد!

برای ساییدگی زانو چه بخوریم خوب است|مدی بازار

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که برای ساییدگی زانو از چه مواد خوراکی و غذایی استفاده کنند. مواد غذایی و برخی مکمل‌ها می‌تواند در کاهش درد و تقویت عضلات زانو مؤثر باشد. از مؤثرترین مواد و ترکیبات برای تقویت زانو و ماهیچه‌های اطراف آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مواد غذایی و مکمل های حاوی ویتامین E
 • مکمل‌های حاوی گلوکزامین و کندرویتین
 • زردچوبه(کورکومین)
 • دارچین
 • زنجبیل (جینجر)
 • متیل سولفونیل متان (MSM)

توجه داشته باشید که برای مصرف مکمل‌ها حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. تعداد مکمل‌های مفید برای کاهش درد زانو بسیار بوده و هر مکمل باید به درستی و متناسب با شرایط بدنی و سطح فعالیت‌های شما تجویز شود.

مدت زمان اثر بخشی بهترین قرص برای ساییدگی زانو

شما می‌توانید تاثیر قرص را حدود یک تا دو هفته پس از استفاده حس کنید. ابتدا پزشک این دارو را با دوز کم شروع می‌کند . سپس دوز را افزایش می‌دهد و اگر با دوز کم دارو بهبود یافته‌اید دیگر دوز افزایش پیدا نمی‌کند. با این حال نکته‌ای که مدت تاثیر دارو را جلو می‌برد رعایت نکات مراقبتی و توجه به بایدها و نبایدهای جلوگیری از پیشرفت عارضه است. لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد قرص های ساییدگی زانو نقش تسکین دهنده داشته و گاهاً با قطع مصرف قرص، درد برمی‌گردد.

جمع بندی درباره بهترین قرص برای ساییدگی زانو

درمان به موقع ساییدگی زانو به دلیل درد و سایر عوارضی که این بیماری برای فرد مبتلا ایجاد می‌کند، بسیار حائز اهمیت است. بهترین قرص برای ساییدگی زانو را می‌توان بستـه به نوع و علائم مشکل زانو، به دسته‌های زیادی تقسیم کرد. برای اینکه بدانید بهترین داروی پیش‌رو برای بهبود ناراحتی زانو و پاهای شما چیست، باید در ابتدا به تشخیص علت بیماری خود بپردازید. سپس مطابق با برنامه تجویزی پزشک، روش‌های درمان خود را به ترتیب دنبال کنید تا به بهترین نتیجه‌ ممکن برسید.

دراین مقاله به معرفی بهترین قرص‌های موثر برای ساییدگی زانو پرداختیم که داروهای مسکن و داروهای ضدالتهاب غیر استروئیدی به عنوان تسکین دهنده دردهای خفیف ناشی از ساییدگی زانو نقش داشتند.

به علاوه داروهای ضدالتهاب استروئیدی و داروهای تحویزی برای دردهای شدید، همچنین قرص‌های غضروف ساز برای ترمیم ساییدگی به عنوان بهترین قرص برای ساییدگی زانو شناخته شده‌اند.

سوالات متداول درباره بهترین قرص برای ساییدگی زانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *